ممکن حوادث زنجان اخبار حوادث

ممکن: حوادث زنجان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار پزشکی ۲۵ هزار نفر در صف دریافت عضو/ صدور ۴ میلیون کارت اهدای عضو جهت ایرانیان ، علی نوبخت

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از پشت نوبت ماندن ۲۵ هزار نفر جهت دریافت عضو خبر داد.

۲۵ هزار نفر در صف دریافت عضو/ صدور ۴ میلیون کارت اهدای عضو جهت ایرانیان ، علی نوبخت

علی نوبخت: ۲۵ هزار نفر در صف دریافت عضو/ صدور ۴ میلیون کارت اهدای عضو جهت ایرانیان

عبارات مهم : انجمن

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از پشت نوبت ماندن ۲۵ هزار نفر جهت دریافت عضو خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی نوبخت صبحگاه امروز در چهاردهمین مراسم خوش حالی اهدای عضو (نفس) با بیان اینکه فعالیت های انجمن اهدای عضو ریشه در سال ۸۲ دارد، ولی به شکل رسمی از سال ۹۴ فعالیت هایش شکل گرفته هست، گفت: انجمن اهدای عضو از معدود انجمن هایی است که با دیگر افراد موثر جامعه همچون ورزشکاران، بازیگران و صورت های معروف و… تعامل زیادی دارد و انجمن را در رسیدن به اهدافشان کمک می کند. انجمن خیرین سلامت با مدیریت دکتر شهریاری کمک شایانی به بحث اهدای عضو داشته اند. تلاش ما این است که از هزاران انسانی که با فوت دست و پنجه نرم می کنند، برطرف مسئله کنیم و به اذن الهی حیات دوباره به آنها ببخشیم.

۲۵ هزار نفر در صف دریافت عضو/ صدور ۴ میلیون کارت اهدای عضو جهت ایرانیان ، علی نوبخت

رئیس کمیسیون سلامت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۹۹ درصد مرگها در کشور عزیزمان ایران به علت مسئله قلبی و تنها یک درصد به علت فوت مغزی هست، گفت: متاسفانه کشور عزیزمان ایران در تصادفات بزرگراه ای رتبه بالایی دارد و با اینکه آمار کشته شدگان از ۲۵ هزار نفر به ۱۸ هزار نفر تقلیل یافته هست، ولی از دید پیوند اعضا موهبتی است که می تواند حیات دیگری را ایجاد کند.

وی با اشاره به پرسشها تصویب قانون اهدای عضو در مجلس ششم گفت: در مجلس ششم با وجود مخالفتهای شدیدی که در این زمینه انجام شد، بالاخره توانستیم این قانون را تصویب کنیم. به خاطر دارم نماینده ای که به شدت در این امر مخالفت می کرد بعد از مدتی دو کلیه اش را از دست داد، حالا هم خداوند وی را رحمت کند. در آن وقت فتوای گرانقدر امام خمینی (ره) که به وسیله دکتر فاضل در اردیبهشت سال ۶۸ اخذ شده است بود، بخش مهمی از کار را جلو انداخت تا در نهایت در سال ۷۹ و در مجلس ششم توانستیم این قانون را نهایی کنیم.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از پشت نوبت ماندن ۲۵ هزار نفر جهت دریافت عضو خبر داد.

وی با بیان اینکه هر سال بیش از چهار تا پنج هزار فوت مغزی در کشور رخ می دهد که در بعضی مواقع این آمار تا هشت هزار نیز زیاد کردن می یابد، گفت: با این حال نمی توان از همه بدنها اعضایی را برداشت کرد، ولی می توان از این میان ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ عضو از بدنهایی که دچار سکته مغزی شده است اند برداریم. این در حالی است که هر نفر می تواند با اهدای هشت عضو جان هشت نفر را نجات دهد و اگر بدنش آماده باشد می توان ۵۳ عضو بدن وی را برداشت کرد. با اینکه در کشور ما آمار فوت مغزی زیاد هست، باید امکانات بهره برداری را نیز زیاد کردن دهیم که یکی از این راه ها درخواست کارت اهدای عضو در وقت حیات اعضا است.

نوبخت با بیان اینکه چهار میلیون نفر کارت اهدای عضو دریافت کرده اند، ولی این کافی نیست، گفت: در کشور انگلیس یک سوم مردم و در کشور آمریکا ۴۶ درصد مردم مایل به اهدای عضو هستند، ولی در کشور عزیزمان ایران با وجود آنکه اعتقادات مذهبی ما را تشویق به این کار می کند، ولی این عنوان مهم مغفول مانده هست. در حال حاضر ۲۵ هزار نفر در نوبت دریافت عضو هستند. اوضاع ما در دریافت کلیه خوب هست، ولی باید فعالیت های فرهنگی مان را زیاد کردن دهیم تا میزان پشت نوبتی ها کم کردن یابد.

واژه های کلیدی: انجمن | ایران | قانون | فعالیت | میلیون | ایرانی | دریافت | ایرانیان | اهدای عضو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما: