ممکن حوادث زنجان اخبار حوادث

ممکن: حوادث زنجان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار گوناگون ثروتمندترین فرد طول تاریخ دنیا چه کسی بوده است؟

امروزه هنگامی که صحبت از ثروتمندترین فرد دنیا می‌شود، افراد مشهوری مثل بیل گیتس یا ایلان ماسک را به یاد می‌آوریم. ولی مطمئنید که تاکنون هیچکس به اندازه آن‌ها ثر

ثروتمندترین فرد طول تاریخ دنیا چه کسی بوده است؟

ثروتمندترین فرد طول تاریخ دنیا چه کسی بوده است؟

عبارات مهم : تاریخ

امروزه هنگامی که صحبت از ثروتمندترین فرد دنیا می شود، افراد مشهوری مثل بیل گیتس یا ایلان ماسک را به یاد می آوریم. ولی مطمئنید که تاکنون هیچکس به اندازه آن ها ثروت نداشته است؟

شاید تعجب کنید، ولی ثروتمندترین کسی که تا به حال روی زمین زندگی کرده امپراتور مالی در سال ۱۳۱۲ میلادی بوده است.

منسا موسی ثروت قابل توجه خود را با تجارت طلا و نمک به دست آورد که در آن وقت در غرب آفریقا فراوان بوده هست. ولی با این که بزرگترین ثروت دنیا را داشت، ناشناخته مانده بود. تا اینکه تصمیم گرفت به مکه برود. در اینجا بود که دنیا وسعت ثروت و گنج های او را دید.

کاروان او مشمول بر بیش از ۶۰ هزار نفر بود. کاروان از قاهره و مدینه گذشت و در نهایت به مکه رسید. مورد نیاز به ذکر نیست که آن ها صد ها حیوان و مقدار زیادی طلا همراه خود داشتند. همراهان او طلا ها را به مردم خیابان ها بخشش می کردند! اقتصاددانان و مورخان معتقدند که سفر آن ها از آفریقا به مکه اقتصاد دنیا را جهت مدتی به طور کامل عوض کردن داد، چون موسی کالاهای بسیاری خریداری کرد که گردش طلا در دنیا را زیاد کردن داد. تصور کنید ثروتی داشت که مسیر تاریخ را عوض کردن داد.

او یک مرد مومن بخشنده و سرافراز بود که هزاران مسجد ساخت. در واقع بعضی می گویند که او در دوران سلطنتش هر جمعه یک مسجد تازه می ساخت. باوجود ثروتی که در اختیار داشت چنین حرفی کاملا باورکردنی است.

همچنین او یکی از مشهورترین مساجد دنیا را در مالی ساخت. اگر ثروت او را با تورم امروز محاسبه کنیم، تخمین زده می شود که حدود ۴۰۰ میلیارد دلار ثروت داشته هست. جهت مقایسه، ثروتمندترین فردی که در حال حاضر در دنیا زندگی می کند جف بزوس مدیر آمازون است که ثروت خالص او ۹۰ میلیارد دلار است.

ثروتمندترین فرد طول تاریخ دنیا چه کسی بوده است؟

واژه های کلیدی: تاریخ | زندگی | اخبار گوناگون

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما: